Učenci in učitelji smo razmišljali:

MIR

Kako mir zveni?

Kako se mir začuti?

Kako lahko pomiriš samega sebe?

Kaj lahko otroci naredimo za mir?

MEDNARODNI DAN MIRU

Združeni narodi so 21. september razglasili za mednarodni dan miru, saj želijo pozvati vse narode, da odpravijo vsakodnevno sovražnost in si prizadevajo za mirno reševanje sporov. V svetu ta dan praznujemo od leta 2001. Na ta dan se tradicionalno po vsem svetu sadijo drevesa, ki simbolizirajo upanje.

NAŠA ŠOLA

Na naši šoli smo pripravili razstavo in filmček, ki si ga oglejte tukaj: MIR JE V NAŠIH ROKAH.

Za mir smo letos tekli in hodili. Letošnji kros smo namreč namenili miru, naši planinci pa so za mir hodili. Te dni smo si poleg teka in “športanja” zadali še kakšen cilj o prijaznosti in lepšanju sveta. Danes bomo ekstra prijazni, šli se bomo skritega prijatelja, pozdravljali bomo tiste, ki jih srečamo … 

V petem razredu pa smo mir častili kar cel teden (in se trudili zanj celo leto … pa še naprej se bomo). Učence so v pismih za vsak dan čakale posebne naloge, zaradi katerih je bil naš mali svet malo lepši. Z otroki smo se pogovarjali, da vsak izmed nas lahko prispeva k temu, da bomo mirnejši tam nekje okoli srca.

Saj veste …
Mir je v naših rokah.

(Skupno 5 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost