Pri pouku gospodinjstva se učimo tudi o pomenu ločevanja odpadkov in o pravilnem ravnanju z njimi. Izkoristili smo lepo vreme in se peš, gibanje je namreč pomemben del zdravega načina življenja, podali na ogled centralne čistilne naprave. Na poti smo si ogledali še visoke grede, tople grede, ekološki otok, različno sadno drevje in še marsikaj zanimivega. Osvežili smo tudi znanje o poznavanju prometnih znakov in prometnih predpisih. Izkustveno učenje je res najbolj učinkovito.

Prijazna gospa Blanka nam je nazorno razložila delovanje centralne čistilne naprave, učenci pa so presenečeno ugotovili, da vse kar odvržejo v kuhinjski lijak ali wc školjko, »priplava« do CČN.

Za darilo smo dobili tudi plastenke za zbiranje odpadnega jedilnega olja, tako da od danes naprej res nihče več olja ne zliva v stranišče! Na lastne oči smo se lahko prepričali, kaj vse se znajde v kanalizacijskih ceveh (nerazgradljivi robčki, oblačila, pesek, igračke, velikooo hrane, plastične vrečke in še in še).

Ker smo porabili kar nekaj energije, smo si prijetno utrujeni po prihodu v šolo privoščili slastno kosilo.

(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)