Tekmovanje učencev od 1. do 7. razreda s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje

3. aprila je na šoli potekalo šolsko tekmovanje učencev od 1. do 7. razreda s področja slovenščine za Cankarjevo priznanje.

Letošnje šolsko leto je na šoli tekmovalo kar 72 učencev od 1. do 7. razreda. Priznanja dobi tretjina najboljših v vsaki tekmovalni skupini.

Prejemniki Cankarjevih priznanj so:

1. razred: Lara Pavičić
  2. razred: Miha Savšek, Zala Odlazek
  3. razred: Filip Kržišnik, Julija Prašnikar, Julija Pušnik, Erazem Dobovičnik, Evita Drobež
  4. razred: Iva Gričar, Karolina Peranić, Ema Polc, Klara Petek, Aurora Primrose Wibowo
  5. razred: Eva Odlazek, Lili Lepej, Rožle Čebin, Aneja Hudi, Aleksandra Tori
  6. razred: Tina Lukman, Tinkara Habjan, Alja Uranič
  7. razred: Katalin Zaletel, Hana Bantan, Matija Jandrić, Filip Paš

Čestitke vsem dobitnikom priznanj in tudi ostalim sodelujočim učencem. Še naprej vztrajajte v branju, kajti:

Kdor bere, živi tisoč življenj. Kdor ne bere, živi le eno. (George R. R. Martin)

Jerneja Strmljan, Darja Murn