Teden otroka, ki poteka vsako leto v prvem tednu oktobra, je projekt ZPMS. Tema tedna otroka v letu 2016 je Svet, v katerem želim živeti.

Pisateljica Desa Muck pravi, da ne živimo samo v enem svetu, ampak v množici majhnih. Čisto mogoče je, da v njih ni nikogar, razen nas, ali pa so v njem samo tisti, ki jih vanje povabimo.

V torek, 4. oktobra, smo bili prvošolci PŠ Čemšenik povabljeni oziroma sprejeti v šolsko skupnost OŠ Ivana Skvarče. V Zagorje smo se odpeljali s kombijem in izstopili pred KC Delavski dom Zagorje. V enourni prireditvi smo prisluhnili učencem Glasbene šole Zagorje in pozdravu župana, gospoda Matjaža Švagana. Gledališka predstava Dimnikarček nam je bila zelo všeč. V njej smo aktivno sodelovali  in uživali v srečnem zaključku. V prostorih steklene dvorane smo se okrepčali, učiteljica pa nam je razdelila darilca šolske skupnosti, knjižna kazala. Pred vrnitvijo v šolo smo  naredili še nekaj prijetnih fotografij.