Mnogo zgodb je bilo že povedanih, odkar so Češminovi cvetovi prvič zacveteli. Letos cvetijo že trinajsto pomlad.

V vseh teh letih je otroški pevski zbor Češmin, osnovne šole Ivana Skvarče Zagorje, podružnične šole Čemšenik, s svojim pevskim programom sodeloval na mnogih odmevnih šolskih in izvenšolskih prireditvah.

Otroški pevski zbor je na majhni podružnični šoli interesna dejavnost, ki se je mladi pevci radi udeležujejo, saj se na srečanjih in vajah družijo, veselijo, predvsem pa uživajo v petju. Čeprav je petje med prijatelji vznemirljivo, pa imajo še prav poseben čar za mlade pevce različne revije in tekmovanja in na slednjih je zbor prejel mnoga priznanja in pohvalne besede.

Tudi letošnja območna revija otroških in mladinskih pevskih zborov, z naslovom: Pojemo pomladi – Zagorje 2016, ki je 22. 04. 2016, potekala v delavskem domu v Zagorju, ni bila nikakršna izjema.

Češminčki so bili tudi tokrat pripravljeni, da ZAPOJEJO POMLADI.

Irena Hudi