12. marca je bilo drugo POT za Zasavsko ligo. V vetrovnem vremenu je veliko število tekmovalcev dobro »namučila« težka proga z dobro skritimi kontrolnimi točkami. Ekipa Merjasci je v svoji kategoriji osvojila 3. mesto, skupina Divji pujski pa v kategoriji A 1. mesto v Zasavski ligi.

V soboto, 16. aprila 2016, je potekalo v Globočicah tretje (zadnje) področno planinsko orientacijsko tekmovanje v Zasavski ligi, ki ga je prvič organiziralo PD Brežice. Tekmovale so ekipe iz PD Zagorje in PD Brežice.

Po zboru ob 8.30 so ekipe po odpisanem testu iz znanja o planinski šoli začele odhajati na teren. Na razgibanem terenu je bilo potrebno najti več kontrolnih točk. Na živi točki je bilo potrebno pokazati znanje o gorskih cvetlicah. Vreme je bilo prekrasno, sonček nas je že lepo grel. Razglasitev je bila ob 14.uri. Med čakanjem pa so se fantje naigrali nogometa, na turistični kmetiji pri Martinovih pa so nas tudi dobro pogostili z dobrim kosilom.

Vsem sodelujočim iskreno čestitamo, najboljšim pa želimo vso srečo na državnem tekmovanju, ki bo v nedeljo, 15. maja.