Pot do lepega petja je trdo delo in hkrati užitek. Za nepozabna pevska doživetja se je treba temeljito pripravljati. In prav zaradi truda so rezultati in dosežki toliko slajši.

Interesne dejavnosti, kot je otroški pevski zbor, se na majhni podružnični šoli mladi pevci radi udeležujejo, saj se na pevskih vajah družijo, predvsem pa uživajo v petju.

Pevci otroškega pevskega zbora Šentjurčki, osnovne šole Ivana Skvarče Zagorje, podružnične šole Podkum, po kvaliteti vztrajno napredujejo iz leta v leto. Vsako leto imajo več nastopov in vsak nastop je uspešna zgodba zase. S svojim pevskim programom sodelujejo na vseh šolskih in obšolskih prireditvah.

Letošnjo pomlad so se že petič predstavili tudi na območni reviji otroških in mladinskih pevskih zborov, z naslovom: POJEMO POMLADI – ZAGORJE 20016, ki je potekala 22. 04. 2016, v gledališki dvorani  kulturnega centra delavski dom Zagorje.

Pevci otroškega pevskega zbora Šentjurčki so se zelo potrudili in po najboljših močeh    ZAPELI POMLADI!

Irena Hudi