V šoli želimo učence ozaveščati, kako reciklirati in ponovno uporabiti izdelke, ki jih prepogosto zavržemo. V ta namen šestošolci reciklirajo kozarec s pokrovčkom. Učenci kozarec in pokrovček embalaže kumaric, majoneze, ajvarja in podobnih živil doma dobro pomijejo ter prinesejo v šolo. V šoli se naučijo pripraviti marmelado (pri izdelovanju marmelade lahko uporabimo tudi nekoliko poškodovano sadje, ki ga moramo vsekakor dobro oprati).

Odpadna oblačila, posteljnino ali ostanke blaga smo v šoli spremenili v prtiček, ki ga lahko uporabimo za dekoracijo na pokrovčku marmelade, kot prtiček, na katerega lahko postavimo prazen kozarec marmelade ter ga uporabimo za spravilo pisal, gumic ali pa vanj natočimo vodo in vanjo damo vejico sobne rastline ter opazujemo njeno rast.

Učenci se bodo naučili tudi, kako narediti stični šiv, s katerim  lahko zašijejo natrgana oblačila ali izdelajo nov izdelek, npr. igračo.

Nada Brezovar

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)