ZVEZDANA MAJHEN: KDO POMAGA BABICI?

Kdo pomaga babici hišico pomesti
in že ločene smeti v smetnjak odnesti?
Čas po polževo drsi, od nikjer nikogar ni,
a naenkrat pozvoni: ljuba babica, odpri!
Babi je v gugalniku novo knjigo brala,
vnučka Neža pa medtem hiško posesala.
Babi je med rožami s čmrlji klepetala,
vnučka Manca pa medtem star smetnjak oprala.

Joj, kako hitro mineva čas …….. je bilo večkrat slišati babice, dedke in druge starejše krajane, ki so se v nedeljo, 11. 11. 2018, zbrali v Gostilni Zaloka v Čemšeniku.

Članice KORK Čemšenik so v sodelovanju z območnim združenjem RK Zagorje in KS Čemšenik tudi letos pripravile srečanje za starejše krajane KS Čemšenik. Vse prisotne je pozdravil tudi župan Občine Zagorje ob Savi, gospod Matjaž Švagan.

Zbrani so pozorno prisluhnili učencem PŠ Čemšenik, ki smo zanje tako kot vsako leto, skupaj z učiteljicami, spet pripravili prisrčen nastop.

Tokrat smo predstavili, kako preživljamo svoj čas, ko smo v šoli, deklamirali smo pesmi o dedku in babici, pevci otroškega pevska zbora Češmin smo ubrano zapeli nekaj ljudskih in umetnih pesmi.

Četrtošolec Mark je odlično zaigral tudi na harmoniko, učenci 1. in 2. razreda pa smo zaplesali polko.

Nastop smo zaključili s pesmijo o prijateljstvu, pomahali v slovo in si obljubili, da se naslednje leto spet srečamo.