” Majhen deček je obstal

pred velikim razpotjem.

In je gledal in je iskal

kod prava zanj pot je.

Kam bi? V ravnino, v hrib,

v gozd ali čez vodo?

V veselje, k modrosti knjig,

v ujetost ali v svobodo? “

(T. Pavček

PRVIČ V ŠOLO

Danes je zelo poseben dan. Prvikrat v prvi razred…Pred prvošolci je nova pot – pot šolanja.

Široka, prosta pot domišljije in otroškega veselja.

Naša šola? Lepa in velika! Pa saj smo veliki tudi mi! Šolo smo napolnili z razigranimi glasovi in smehom.

Učilnice? Svetle in tople, dišijo po prijaznosti. Z učiteljicami, ki se znajo igrati in tudi »pocrkljati«.

Čarovnije vsak dan? Neee, samo za prvi šolski dan!

Čarovnik je imel v rokavu veliko čarobnih ukan in je poskrbel za pravo zmešnjavo vragolij. Zelo pogumno smo sodelovali.

Smo živahna in radovedna druščina prvošolcev, ki komaj čakamo, da se neustrašno podamo v zanimivi svet znanja in ustvarjalnosti, novih prijateljstev in raziskovanj.

Z rumeno rutico okrog vratu in čisto novim nahrbtnikom se veselimo naslednjih šolskih dni, ki bodo zagotovo lepi in veseli.

” Otroci imajo majhne noge,

a delajo največje korake

do sonca,

do sreče, čez svet