V petek, 15. 6. 2018, smo imeli učenci 4. razredov matične šole kulturni dan, na katerem smo raziskovali preteklost Zagorja. Zagorje nam je prijazno predstavila gospa Ani Renko.

Naše raziskovanje se je začelo pred šolo, od koder smo se odpravili nad Europark, kjer nas je pričakal čudovit pogled na dolino, ušesa so nam napolnile zanimivosti o okoliških krajih, s pomočjo kompasa in zemljevida pa smo se tudi preizkusili v orientaciji. Med potjo do Europarka smo videli spomenik padlim med 1. svetovno vojno, ki stoji pod cerkvijo, odbrzeli naprej v dolino, do spomenika zagorskim rudarjem, ki ga je upodobil slikar Franci Kopitar, kjer smo poslušali zgodbe o rudarjih, si spomenik prerisali in si prepisali verz Mileta Klopčiča. Pot nas je nato vodila v park, skozi katerega teče 15. poldnevnik in od tam nadaljevali do ploščadi v Zagorju, kjer smo videli Weinbergerjevo hišo in se posvetili kipom na ploščadi. Kulturni dan smo po sestopu iz Europarka zaključili na igrišču pred šolo, kjer smo spet uporabili kompase in zemljevide in si izpisovali kraje, ki ležijo na določenih straneh neba.

Učenci in učiteljice 4. razredov