V petek, 18. maja, smo drugošolci izvedli naravoslovni dan z naslovom Življenjska okolja. Bil je zanimiv raziskovalni pouk, ki je potekal v okolici šole. Najprej smo se odpravili v bližnji gozd, kjer smo opazovali življenje v gozdu. Ogledovali smo si drevesa, jih poimenovali in si beležili vse, kar se nam je zdelo zanimivo. V parih smo reševali opazovalne liste in s pomočjo lupe, posodic za opazovanje in kadičk spremljali življenje v naravi. Naše delo smo nadaljevali na drugem življenjskem okolju, travniku. Preučevali smo cvetlice, ki rastejo na travniku, jih poimenovali in v parih odtrgali po eno cvetlico, s katero smo izdelali skupni razredni herbarij. Imeli smo srečo, na travniku smo ujeli kar nekaj živalic: kobilice, muhe, mravlje, hroščke pa vse do polža lazarja. Naša pot se je nadaljevala po gozdu vse nazaj do okolice šole, kjer smo si ogledali še naše zadnje življenjsko okolje – ribnik. Opazovali smo živali, rastline in preučevali kakšna je tamkajšnja voda. Naše znanje o življenjskih okoljih smo pošteno utrdili in nadgradili. Ure so prehitro minevale, mi pa smo se vseeno zelo zabavali pri raziskovanju.