V ponedeljek, 18. 12. 2017, se je skupina devetošolcev, ki obiskujejo interesno dejavnost HI 5, pridružila prvošolcem pri pouku angleškega jezika. Tema učne ure je bila DRUŽINA.

Po toplem sprejemu, so učenci 1. b razreda predstavili svoje družinske člane. V angleščini seveda! Pokazali so svoje ilustracije in fotografije ter nam zaupali njihova imena. Devetošolci so jim na kratko predstavili tudi svoje družine. Sledila je igra – ‘Kdo manjka?’ (angl. Who’s missing?). Izbran učenec si je izbral kartico, na kateri je bil narisan družinski član in nato ostale v skupini vprašal kdo manjka. Člani skupine so poskušali uganiti.

Zadnji del ure pa so popestrili z igro ‘Žabja družina’. Učenci prvih razredov so se s svojimi žabicami premikali po poljih namizne igre, devetošolci pa so jim s pomočjo kartic postavljali različna vprašanja. V angleščini seveda! Učna ura je bila nadvse zabavna in poučna, saj je bila uporaba slovenskega jezika prepovedana.

Komaj čakamo, da se vam zopet pridružimo pri pouku angleškega jezika in se skupaj naučimo nekaj novega.

Ana Markotić