“Majhno imam glavo, usta in obraz,
glejte, to sem jaz.
Zadaj imam hrbet, v prsih pa srce,
zgoraj imam roke, spodaj pa noge.”

Človeško telo – kako zanimiva tema!
Prvošolci smo ugotavljali, v čem smo si med seboj podobni in v čem različni, tako, da smo se med seboj opazovali, primerjali. Našteli smo dele telesa, podrobneje pa smo analizirali obraz, oko in zobe. O skrbi za naše zobke nam je marsikaj povedala medicinska sestra, ki nam je med drugim nazorno pokazala, kako jih moramo pravilno umivati.
Vsak izmed nas je izdelal svojo “mini knjižico” z naslovom Moje telo. A to še ni bilo vse! Raziskovali smo tudi, kaj se skriva v notranjosti človeškega telesa. Pomagali smo si s pregledovanjem strokovne literature, plakatov in fotografij. Zelo smo uživali v izdelovanju obrisa sošolca v naravni velikosti in risanjem notranjih organov.
Bilo je tako zanimivo in poučno, da bi raziskovanju lahko namenili še kakšen dan.

Prvošolci in učiteljice