V soboto, 3.10.2015, so se šestošolci in sedmošolci udeležili delavnic o razvoju znanosti v prvih civilizacijah. V matematični delavnici so se učili računanja, kot so ga uporabljali v Egiptu, Indiji in na Kitajskem, v zgodovinski pa so pri delu uporabili različne zgodovinske vire in tako sami raziskovali znanosti starodavnih ljudstev. Ob koncu našega dopoldneva, ki je hitro minilo, smo izvedli še zabavni kviz, kjer smo preizkusili naše znanje. Zmagovalci so bili vsi udeleženci sobotnih delavnic!

Nismo sicer razrešili vseh skrivnosti egipčanskih piramid, kljub temu pa smo se naučili precej novega. Sobota se je začela deževno, naše dopoldne pa končalo s sončnimi žarki. Morda smo k temu pripomogli tudi mi, ki smo pridno delali, se zabavali in se učili …

Udeleženci ter mentorici Polona Kovač in Kristina Renko