Prvi naravoslovni dan učencev PŠ Čemšenik z naslovom Srečanje PŠ je potekal v ponedeljek, 5. oktobra, v Podkumu. Najprej sta nas prijazno pozdravili vodja PŠ Podkum, gospa Irena Mihevc, in ravnateljica šole, gospa Alenka Ašič, nato pa še učenci PŠP s pesmico Dobro jutro sonce.

Po malici smo se z žrebom razdelili v štiri skupine. Vsaka skupina je obiskala pripravljene delavnice (predavanje o zdravem načinu življenja, ustvarjalni gib, ustvarjanje iz slanega testa, orientacijski pohod). Delo v delavnicah je bilo zanimivo, prijetno, zabavno, izvedeli smo marsikaj novega. Med igro in delom smo spoznali nove prijatelje, skupaj z učiteljicami pa potrdili, da se bomo srečanja udeležili tudi v šolskem letu 2016/2017. Domov smo odšli polni lepih vtisov, vsak s svojim izdelkom in spominkom.