ŠOLSKI ZVONEC GLASNO KLIČE:

“CICIBANI, KJE PA STE?

ČEZ ZELENE VINSKE GRIČE

ŽE JESEN V DEŽELO GRE!”

STRAŠNO DOLGČAS JE V RAZREDU

ŠOLSKI TABLI IN KLOPEM,

STRAŠNO DOLGČAS ZEMLJEVIDU.

DOLGČAS KNJIGAM IN REČEM.

NA PERO ŽE ZVEZEK ČAKA,

TABLA KREDE SI ŽELI,

V RAZRED ŠKILI ZVITA SRAKA,

DA SE ČESA NAUČI.

V PRVI RAZRED ŽE HITIJO

URNE ČRKE A BE CE

IN ŠTEVILKE SE LOVIJO

SLEPE MIŠI ENA DVE.

ZVONEC KLIČE, ZVONEC KLIČE!

ČAS POLETNI JE MINIL.

NOSI ŽE JESEN ČEZ GRIČE

POLNE TORBE HRUŠK IN SLIV.

BOMO SE SLADKALI Z NJIMI

IN VESELI V ŠOLO ŠLI.

ZAGOTOVO ŽE POZIMI

BOMO UČENJAKI VSI.

Letošnje poletje je  minilo veliko prehitro, kar se ne zdi samo učiteljem in staršem, ampak zagotovo tudi učencem.

Nova znanja že čakajo na vse, ki vemo, da življenje niso samo počitnice in brezskrbno poležavanje v senci.

Šola je spet tu, z njo pa sošolci, prijatelji in nova doživetja.

Na PŠ Čemšenik je 1. septembra šolski prag preskočilo pet prvošolčkov. Učiteljice in učenci smo jih prijazno pozdravili in jih povabili k ogledu kratkega kulturnega programa, ki smo ga zanje pripravili že prvi šolski dan.

Po ogledu predstave so prvošolci odšli v svojo učilnico, kjer so se okrepčali z odlično malico, uredili svoje šolske potrebščine in spoznali starejše sošolke in sošolce.

Prvi šolski dan je kar prehitro minil. Z rumeno rutico okrog vratu in z nasmehom na obrazu so se poslovili in v en glas dejali, da se jutri in vse naslednje šolske dni spet vidimo.

Želimo jim prijetno počutje v šoli in lahek prehod iz igrivega otroštva v svet učenosti!

Učenci in učiteljice PŠ Čemšenik