Ja, res smo ga obeležili že 14. 3., ampak nismo vam povedali še vsega, kaj se je v tistem tednu dogajalo na naši šoli. Izvedli smo matematično obarvan projektni teden in to po celotni vertikali. Aktivnosti se niso izvajale le pri urah matematike, ampak smo jih vključili tudi v ostala predmetna področja.

Letošnja tema je bila Igrajmo se matematiko. In mi smo se igrali z barvanjem ponavljajočih se vzorcev, povezovali glasbo in matematiko, iskali geometrijo v čebeljih panjih, pekli pecivo v obliki različnih geometrijskih likov, zapisovali matematične uganke, iskali angleške palindrome (neke vrsta vzorca).

Pika na i pa je bilo hitrostno tekmovanje v poštevanki. Tako smo dobili šolskega prvaka v poštevanki, Nejca Gučka iz 9. b razreda., ki je v 60 s pravilno rešil kar 71 primerov poštevanke. ČESTITAMO!