Naša draga Zemlja,

danes je tvoj rojstni dan!

Vsi se veselimo

in radi te častimo.

Vse smeti bomo pobrali,

vso te bomo posesali.

Z vodo bomo varčevali,

rastline in živali varovali.

Drevesa bomo posadili,

da svežega zraka se bomo naužili.

Kar smo obljubili,

to bomo storili.

Galina in Naja, 6.b

Učenci 6. b so dan začeli s pesmico, posvečeno našemu planetu, ki sta jo sestavili sošolki pri ustvarjalnem pisanju. Danes je svetovni dan Zemlje in učenci od 6. do 9. razreda so imeli Eko dan. V 6. b-razredu so učenci reciklirali stare odpadne pokrovčke in jih uporabili za izdelavo sedežev in mize za vrt tete Johance v Evroparku. Najprej so spregovorili o pomenu recikliranja in postopku načrtovane reciklaže. Sledila je priprava delovnega prostora in izdelava idejne skice. Učenci so nato zavihali rokave in se lotili dela. V parih ali skupini so polagali pokrovčke na podlago, prekrito z lepilom. Pri tem so pazili tudi na vzorec. Vse skupaj je bilo potrebno še zaliti s fugirno maso. Pri tem jim je pomagala učiteljica Barbara Lekše. Dopoldne je hitro minilo in učenci komaj čakajo, da bodo izdelki na ogled in uporabo v Evroparku.

Darja Murn

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)