V letošnjem šolskem letu smo učenci 3. c-razreda vključeni v mednarodni projekt »Pomahajmo v svet«. Namen projekta je, da se z različnimi dejavnostmi znebimo predsodkov do tujcev, drugače mislečih in do vseh ostalih, ki nam niso enaki. Poudarek je pri spoznavanju kultur, običajev, načina življenja in spoznavanju različnih držav. Po uspešno končanem projektu bomo prejeli naziv »Strpna šola«.

Povezali smo se s tretješolci iz mesta Kaunas, ki je drugo največje mesto v Litvi. Pridno smo se pripravljali na našo predstavitev in nestrpno čakali na prvi videoklic. Izdelali smo plakat, kamor smo se najprej narisali, potem pa še v angleškem jeziku pridno zapisali zanimive podatke o nas. V ponedeljek, 28. 3. 2022, smo se končno spoznali z učenci, ki smo jih prej spremljali samo na fotografijah, ki so nam jih pošiljali. S povezavo smo imeli najprej nekaj tehničnih težav, a smo jih družno rešili, potem pa smo v našem virtualnem srečanju zelo uživali. Učenci Litve so se nam predstavili, zapeli pesem v njihovem jeziku in nam še zaplesali. Kot so nam zaupali, zelo, zelo radi plešejo. Mi pa smo jih pozdravili s pesmijo Hello to all the children of the world, vsak je povedal neko zanimivost o sebi, za konec pa smo jim še zapeli in zaplesali pesem v našem jeziku z naslovom Ples, ki smo se jo naučili pri glasbeni umetnosti. Že isti dan smo komaj čakali, da jih ponovno vidimo in jim predstavimo še ostale teme, ki sledijo, učiteljica pa je bila zelo ponosna na nas. Predstavili jim bomo še naše družine, šolo, naše mesto Zagorje ob Savi, Slovenijo in običaje.

Učenci 3. c razreda in učiteljica Nina Špitalar