Tudi letos smo učiteljice s Podkuma vzele TEDEN OTROKA sila resno. Tema so bile otrokove pravice in ves teden se je odvijal učencem še bolj prijazno kot sicer. V ponedeljek smo se pri družbi v 4. razredu pogovarjali o otrokovih pravicah in spoznali, da vedno prinašajo tudi dolžnosti, ki se jih otroci pogosto premalo zavedajo.  V oddelku podaljšanega bivanja smo temo razvili do te mere, da so učenci narisali risbice, ki smo jih poslali na natečaj ZPMS Slovenije. Pri likovni umetnosti so mlajši šolarji slikali rožice na pobarvane stole za učilnico na prostem.V torek smo imeli jesenski pohod. Odšli smo mimo Rešce in Podrebrnika v dolino Šklendrovca ter skozi Jazbine nazaj na Podkum. Sončno in toplo vreme je bilo kot naročeno, vaščani v Jazbinah pa so bili, kot običajno, prijazni in izjemno velikodušni. V podaljšanem bivanju so učenci, poleg iger na igrišču, na preprogi pod nadstreškom brali knjige. V sredo so naši prvošolci odšli na slovesnost v Zagorje, kjer so bili v KC DD sprejeti v skupnost učencev. V četrtek nas je v oddelku podaljšanega bivanja obiskal Jan s svojim psičkom Ronom. Veste, to ni kar nekdo. To je Jan, ki je bil na naši šoli že pred šestimi leti, a takrat s prijateljico Lili. Odhajala sta z našimi učenci domov in preživljala prijetne urice z njimi. Letos se je Jan z Ronom že vrnil, prepričana pa sem, da se mu bo pridružila tudi Lili. Jana je letos zanimalo, kaj vse so počeli naši učenci v tednu otroka in kaj pričakujejo v naslednjih dneh. Učenci so mu zaupali marsikaj. Z njimi sta bila pri kosilu, v dramsko-recitatorskem krožku, tudi pri športu zunaj in v telovadnici. Opazovala sta jih, kako so pridni, poslušni in kakšni jedci so. Ne boste verjeli, odpadkov pri kosilu skoraj ni bilo, zato bi na tem mestu radi pohvalili odlična kosila, ki jih kuhajo v naši centralni kuhinji. V petek je vsak učenec posadil sadiko hibiskusa in bo zanjo skrbel skozi celo šolsko leto. In  končno!  Postavili smo pravo, prijetno učilnico pod nadstreškom, kjer so učenci že imeli pouk. Pri nas v hribih se imamo odlično.

Irena Mihevc