Bilo je megleno, a ne prehladno ponedeljkovo jutro. Drugošolci smo se zbrali v šoli, pojedli malico in se odpravili na jesenski pohod. Naš cilj je bil lovski dom na Klančišah.

Med potjo proti Gorici smo občudovali lepote narave, ki se je kopala v jutranji megli. Na vrhu hriba smo naredili prvi postanek za požirek ali dva, nato pa nadaljevali pot do kapelice v Vinah, kjer smo se okrepčali s sadjem, prigrizkom in pijačo, s čimer smo si nabrali dovolj energije za pot navzgor. Utrjena gozdna pot nas je pripeljala do križa na vrhu, kjer smo znova naredili krajši postanek. Po prihodu iz gozda nas je pot popeljala do prvih hiš. Nadaljevanje poti se je vilo med hišami, potem pa nas je čakal še zadnji strm klanec. Prišli smo na cilj. Znova smo se okrepčali s hrano in pijačo, ki smo jo še imeli. Vedeli smo, da nas čaka še dolga pot nazaj, zato smo se kmalu postavili v vrsto in šli po isti poti, ki se je tokrat strmo spuščala navzdol. Pri kapelici smo se znova ustavili, potem pa brez postanka nadaljevali pot do šole. V šolo smo prišli utrujeni, a zadovoljni.

Drugošolci