Kulturni dan, 9. razred

V ponedeljek, 15. oktobra 2018, je potekal kulturni dan za devetošolce.

Že navsezgodaj zjutraj, ob 6.50, smo se zbrali pred šolo, vzeli šolsko malico in se ob 7. uri odpeljali proti Tržiču, ker se nam je pridružila vodička, učiteljica iz CŠOD, Urša Kavalar – Pobegajlo . Od tam smo se čez Ljubelj odpeljali do gradu Ostrovica, kjer smo se do vrha povzpeli skozi štirinajst grajskih vrat. Na vrhu je lepo urejen muzej z zbirko orožja ter grajsko dvorišče, kjer smo imeli odmor za malico. Pot smo nadaljevali do Gosposvetskega polja, kjer smo si ogledali cerkev Gospe Svete ter vojvodski prestol. Nato smo si v Celovcu ogledali Stari in Novi trg, Zmajev vodnjak, mestno hišo, knežji kamen in gledališče ter tako doživeli utrip mesta. Na trgu smo tudi pomalicali. Nazadnje smo se odpeljali še do Vrbskega jezera.

Ob strokovnem in zanimivem vodenju smo preživeli čudovit dan ter se polni novih vtisov in znanj ob 19. uri vrnili v Zagorje.

Priloga: Poročilo za spletno stran – Avstrijska Koroška