Z učenci 1. in 4. razredov smo sodelovali v protidopinškem programu, ki ga je organizirala Slovenska antidoping organizacija SLOAD. S tem projektom želijo otrokom približati pozitivne strani ukvarjanja s športom ter jih ob tem naučiti, kako naj se s športom ukvarjajo na pravilen (zdrav) način. V ta namen so šoli podarili strip, knjigi o poštenem športu z naslovoma Gamsek Miha in prvo tekmovanje ter Gams Miha in čudežne jagode, posredovali pa so nam tudi zaobljube o zdravem športu in pobarvanke.

S pomočjo knjižic sem učencem predstavila vrednote v športu, jih spodbudila k razmišljanju o poštenem športnem tekmovanju in predstavila posledice nepoštenega tekmovanja. V 1. razredu smo po branju knjige nadaljevali s pobarvankami, ki smo jih prejeli in z risanjem na temo poštenega športa. V 4. razredu pa smo po branju knjige nadaljevali z zaobljubami v podporo poštenemu športu ter izdelavo plakata.

Na OŠ Ivana Skvarče »športamo« pošteno!!!

Učenci in učiteljica Nina Špitalar