POVEZAVA DO POSNETKA:

Oglej si posnetek na Youtube.

 

Verjamem, da se vsak človek lahko odloči, da bo prijazen.

Vem, ni za vse enako lahko. O tem, kako smo prijazni, odločajo trije dejavniki:

 1. Nekaj prijaznosti imaš že v kovčku, ko prideš na svet. Nekateri se rodijo s tem, da bolj opazijo ljudi okoli sebe, jih poskušajo razumeti in živeti v miru in slogi. Drugi pa so bolj godrnjavičaste narave. In se morajo o prijaznosti še kaj naučiti. Ali zelo veliko.
 2. Nekaj prijaznosti ti predajo starši, oziroma tisti, ki te vzgajajo. Če tvoji starši zjutraj pozdravijo sosedo, sodelavki skuhajo čaj in pohvalijo babico, obstaja veliiiiiika možnost, da boš tudi ti bolj prijazne sorte.
 3. Tretja stvar pa lahko popravi obe prejšnji. To si ti. TI se moraš odločiti, da boš bolj prijazen do ljudi okoli sebe.

Vedno imaš izbiro:

 • Zjutraj lahko mami težiš, nergaš in jamraš, kako butast zajtrk ti je pripravila, lahko pa ji voščiš dobro jutro in poveš, da zgleda precej ok za mami.
 • V šoli lahko zbadaš sošolca, ki ni najbolj priljubljen, se iz njega norčuješ in poiščeš še kakšno posebej pikantno točko, ki ga bo spravila v jok, lahko pa stopiš na drugo stran in poskušaš odkriti, če ni slučajno ta sošolec v resnici čisto ok.
 • Na spletu se lahko izživljaš, prešimfaš VSE, kar prebereš in nadaljuješ z zafrkavanjem tistega sošolca, ki ti gre malo na živce, lahko pa mu polajkaš sliko in mogoče kdaj dejansko napišeš še kaj kulskega.
 • Lahko kar naprej iščeš nekaj, kar ni fajn (šolske malice so bljak, učitelji so bedni, nova kolesarska steza je obup …), lahko pa iščeš tisto, kar je fajn (frutabela pri malici, učitelj za glasbo, ki je res kul, po novi kolesarski stezi se pelje lušten osebek …).

Če si prijazen, se ti lahko zgodi čuda stvari.

 • Okoli srca ti kdaj malo zaigra. Ker srce začuti, kako si nekomu polepšal dan.
 • Svet je zaradi tebe malo lepši.
 • Ljudje te imajo radi.
 • In potem ti prijaznost tudi vračajo.
 • In potem si srečen.

Lahko se ti zgodi tudi, da:

 • Srečaš zelo prijazno- kulsko učiteljico za glasbo Urško M. Luzar, ki je takoj pripravljena uglasbiti tvojo pesmico za mularijo. In ko rečem takoj, mislim takoj! Tako zelo takoj, da niti povedati še ne moreš do konca, kaj bi rad od nje.
 • In potem ta prijazno-kulska učiteljica naredi tako zelo prijazno-kulsko glasbo za to pesem, da ti cel mesec ne gre iz glave.
 • In potem zbere še sedem zelo prijazno-kulskih punc iz OŠ Ivana Skvarče, ki so se to pesmico pripravljene naučiti, in to naredijo tako kulsko, da si jo poješ še en mesec.
 • In potem z njimi posnameš še ta prijazno-kulski videospot.

In to je res kul! In prijazno.

Kul je, če si prijazen pa pika.

 

Nina Jelen

 

 

 

(Skupno 137 obiskov, današnjih obiskov 1)