V petek, 9. 2. 2018, smo imeli petošolci zimski športni dan.

V šoli smo se zbrali ob 8.00, vzeli malico in se ob 8.15 odpravili z avtobusom na Dole pri Litiji. Ko smo prispeli na Dole, smo najprej pojedli malico. Nato smo se odpravili na sankališče. Pogovorili smo se o pravilih obnašanja na progi. Temu smo namenili kar nekaj besed, kajti bila je izredna megla. Učiteljice smo otrokom pokazale, po katerih progah se lahko spuščajo in kje se vračajo nazaj na vrh hriba. Učenci so pri spuščanju po hribu navzdol neizmerno uživali. Snega je bilo ogromno, proga je bila ravno prav zaledenela, zaradi česar je bila vožnja odlična za sankanje. Vmes so se za kratek čas odpočili, malo popili in se posladkali, nato pa spet uživali v sankanju. Po eni uri so nam v šoli, ki je bila poleg sankališča, postregli s čajem. Hitro smo ga popili in se vrnili na sneg. Večina otrok pa je tako uživala na snegu, da tudi na čaj ni hotela iti.

Po dveh urah sankanja smo se odpravili nazaj proti šoli.

Ta dan nam je bil izredno všeč. Kljub megli smo se imeli odlično. Učenci pa so bili zelo pridni – upoštevali so pravila ter tako pazili na varnost sebe in drugih.

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 101 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost