Otroški pevski zbor Šentjurčki, osnovne šole Ivana Skvarče, podružnične šole Podkum, vsako leto bolj pogumno stopa v svet zborovskega petja.

Nastopajo na vseh šolskih prireditvah, pa tudi na različne dogodke v kraju se vedno odzovejo in z veseljem pokažejo, kaj znajo.

Na pevskih vajah, ki potekajo enkrat tedensko, vztrajno in pridno vadijo in pojejo pesmice, s katerimi nastopajo v veselje staršev in krajanov Podkuma.

Septembra so nastopali na prireditvi ob prazniku KS Podkum, v oktobru so se s svojim programom predstavili starejšim krajanom KS Podkum. V marcu so ob materinskem dnevu pripravili imeniten program za mamice in babice, pa tudi za očete in dedke.

Najpomembnejši dogodek pa je bil za pevce otroškega pevskega zbora Šentjurčki, nastop na območni reviji OPZ in MPZ v Zagorju, ki je potekal 31.03.2017, na velikem odru delavskega doma v Zagorju.

Predstavili so se že šestič in tudi tokrat so pogumno ZAPELI POMLADI.