V torek, 15. 11. 2016, smo drugošolci izvedli  tehniški dan z naslovom Lastnosti snovi in predmetov.

Šolske ure so bile namenjene raziskovanju. Spraševali smo se: ″Kaj…Kako…Zakaj…Kaj se bo zgodilo, če…″, in iskali odgovore. Našim predvidevanjem so sledili številni poskusi. Z opazovanjem, razvrščanjem, sklepanjem in izvajanjem raziskovalnih dejavnosti smo dobili številne nove podatke, ki smo jih seveda tudi zabeležili. Zelo zanimiva je bila vaja, v kateri smo mešali sladkor in železove opilke, ki smo jih nato ločevali z magnetom. V spominu nam bo ostal poskus, v katerem smo uporabili feromagnetno tekočino: na steklu je bila vidna rjava oljnata tekočina, ko smo ji približali magnet, je spremenila svoje lastnosti in tvorila nenavadne oblike.

Pet šolskih ur, v katerih smo naše znanje o lastnostih snovi in predmetov utrdili in nadgradili, je prehitro minilo in komaj čakamo novih podobnih izzivov.

Drugošolci z učiteljicami