PESEM ZA MAMO

Ne bom lovila zvezdic, na nebu naj žarijo.

Rož ne bom iskala, kjer so, tam naj cvetijo.

Nič ptičk ne bom prosila, da pesmice bi pele,

naj letajo, kjer hočejo, proste in vesele.

Sama bom zapela pesem iz srca,

pa bo najbolj vesela moja mamica.

……takole so recitirale pesem Neže Maurer drugošolke podružnične šole Čemšenik na prireditvi ob materinskem dnevu, ki so ga učenci in učiteljice pripravili v soboto, 12. 03. 2016, v dvorani Prosvetnega doma v Čemšeniku. OPZ Češmin je ob spremljavi kitaristov zapel pesem: Vem, da danes bo srečen dan in Jaz pa grem na zeleno travco. Poleg naštetega pa so tudi učenci 1., 3. in 4. razreda povedali nekaj globokih in lepih misli o mamicah in očetih. Za konec je Anže raztegnil meh na harmoniki in nam zaigral poskočno polko.

Prireditev je že deveto leto zapored organiziral KO RK Čemšenik.

Na prireditvi so s svojim pevskim programom sodelovali tudi Čemšeniški kvartet, z Bojanom Kudrom in Mladinska gledališka skupina PD Čemšenik, z igrico: Kekec.

Prireditev je požela gromek aplavz, za konec pa so bili vsi obiskovalci povabljeni še na sladek prigrizek.