KMETIJA BOKAL       

Smo, kar jemo – je trditev, ki še kako drži. V tem hitrem tempu življenja je zdravo prehranjevanje postalo zelo pomembno na poti do trdnega zdravja. In v bližnji okolici pridelana hrana je tista, ki jo odlikuje več prednosti.

“Jejmo lokalno” ni le lepo zveneče geslo, pač pa tudi priporočilo strokovnjakov.

Ponudba ekoloških živil na trgu je čedalje večja in zajema poleg sadja, zelenjave in mesa tudi, otroško hrano, jogurte, torte, slaščice, kruh, žita za zajtrk, pecivo, mesnine, sadne sokove, konzervirano sadje in zelenjavo, pripravljene obroke, kavo in čaj. Označevanje ekološko pridelane hrane je »eko« oziroma »bio«.
Zagotovila za potrošnike

Pri ekoloških pridelovalcih in potekajo kontrolni pregledi enkrat letno in če nosilci dejavnosti ne izpolnjujejo vseh zahtev, se jim certifikat odvzame.

V jedilnici se vam bo danes predstavila Ekološka kmetija Bokal s Kovka.

Ekološka kmetija Bokal z Dola pri Hrastniku vam nudi oglede pridelave domačih testenin, domačega peciva, prikaze in razlage o pridelavi medu ter domačem ekološko pridelanem sadju. Gostom razkažejo kmetijo in jih seznanijo z njeno preteklostjo, možno pa je tudi pomagati pri kmečkih opravilih.

Na Kovku, na kmetiji Bokal, se ukvarjajo še s sezonsko zelenjavo in sadjem, jagodami, jagnjetino in govedino.

Za danes so nam pripravili testenine in pecivo. Poleg tega pa bodo na voljo še ostale dobrote:

GLAVNA JED

testenine kmetije Bokal z Dola pri Hrastniku

mesna omaka, ražnjiči, riban sir

mlečna prosena kaša

graham žemlja, kruh

skutina krema, jogurt

SADJE

jagode, banane, jabolka, mandarine

ZELENJAVA

paprika, paradižnik, zelena solata

NAPITKI

čokoladno mleko, jabolčni sok 100%, pomarančni sok 100%, borovničev nektar, voda

 

GALERIJA SLIK:

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)