V torek, 9. februarja, smo imeli učenci PŠ Čemšenik tehniški dan z naslovom Slovenski običaji in navade.

Spoznali smo značilne slovenske maske, zgodovino in namen pustovanja. V šolo smo prišli oblečeni v različne kostume. Najprej smo se drug drugemu predstavili.

Po ogledu kratkih filmov sta nam učiteljici predstavili ročno izdelane maske iz odpadne embalaže. Vsak se je odločil za izdelavo ene od razstavljenih. Delo nam je šlo z manjšo pomočjo učiteljic in sošolcev hitro in dobro od rok. Izdelke smo odnesli domov.

Po malici smo po receptu za krhke flancate zgnetli testo, ga na tanko razvaljali, razrezali na trakove, učiteljica pa je testo popekla na vročem olju. Pečene flancate smo povaljali v sladkorju in se posladkali z njimi.

Na koncu nas je čakal kviz, potem pa smo se podali na pustni sprevod po Čemšeniku. Vmes smo se ustavili in zapeli, pri tem pa zaželeli srečo in dobro letino. V šolo smo se vrnili s polno košaro sladkarij in s pladnjem krofov.