Kakšen obisk smo imeli na šoli! Pa saj ne boste verjeli! Nikina mamica Mojca je v šolo pripeljala gospoda Marka in njegovo sovo. Čisto pravo snežno sovo Lili! In bila je prekrasna. Tiho smo jo občudovali in poslušali gospoda Marka, ki nam je pripovedoval o njenem življenju, mladičkih, hrani, spanju in še tisoče drugih stvari. Sova pa se je mirno »tiškala« in »crkljala« pri svojem lastniku ter nas sem in tja malo pozdravila.

Res smo se veliko naučili. Ste vedeli, da takšna sova poje po 12 malih piščančkov na dan?

Na koncu, ko se nas je sovica že malo navadila, smo jo celo lahko pobožali. Bilo je res neverjetno doživetje. Kolikokrat imaš v življenju možnost božati pravo sovo?

Sove, orle in druge ujede si lahko ogledate tudi na facebookovi strani Ujede v Trbovljah, še raje pa si jih pojdite ogledat kar v živo.

Podkumski šolarji z učiteljicama