V četrtek, 17. septembra smo učitelji športa za vse učence matične in obeh podružničnih šol organizirali prvi športni dan. Ta je že po tradiciji jesenski kros, ki pa smo ga letos dopolnili. Zadnja leta smo namreč opažali, da učenci višjih razredov krosa ne jemljejo preveč zares (razen izjem seveda) in da s svojim slabim obnašanjem (nekateri) mečejo slabo luč na cel dogodek. Ta je, čeprav pri mlajših učencih lepo sprejet, dobil zaradi obnašanja nekaterih slab priokus in nas vsako leto znova spravljal v slabo voljo. Tako smo letos za zadnjo triado organizirali vzporedno dejavnost-orientacijski pohod, ki je bil zamišljen tako, da je bil start pri šoli, cilj pa v cilju krosa. Med hojo (v okviru razrednih skupnosti) je bilo treba na treh kontrolnih točkah odgovarjati na vprašanja iz orientacije in prve pomoči. Odgovori so se točkovali, prav tako pa se je računal tudi čas obhoda približno 8km dolge proge. V cilj naj bi prve skupine začele prihajati ob proglasitvi zmagovalcev krosa, kar se je tudi uresničilo.

Glede na prve odzive večine je bila organizacija pohoda kar primerna rešitev, saj ni bil predolg (večina razredov je imela čas na cilju okoli dveh ur), zanimiva pa so bila tudi vprašanja iz prve pomoči, predvsem pa orientacije. Kros za prvi dve triadi pa je že tako dogodek, ki si ga vsi zapomnijo (nekateri zaradi dobrega teka, drugi zaradi prask na kolenih, tretji pa enostavno zaradi tega, ker še nikoli niso pretekli pol kilometra(!)).

Martin Koncilja

Priloga: KROS 2015 –  REZULTATI