Ekipa mladih planincev orientacistov se je v pomladanskem času udeležila dveh tekmovanj. V soboto, 14. marca, je potekalo tekmovanje v Laškem. Naša ekipa Merjasci je sodelovala v okrnjeni sestavi (tekmovali so samo trije učenci) in v skromni konkurenci osvojila 2. mesto. Premagala jo je ekipa iz Cerkelj ob Krki, ki letošnje šolsko leto tudi tekmuje v naši, Zasavski, ligi.

V nedeljo, 12. aprila, pa je tekmovanje organiziralo naše planinsko društvo. Štart in cilj sta bila na Klančišah, pot pa je bila speljana proti Zabrezniku, skozi Ržiše in mimo Gamberka. Tokrat je tekmovalo devet ekip, v kategoriji A štiri. Naša ekipa Merjasci, ki so jo tokrat sestavljali Jan Celestina, Lucija Povše, Patricija Povše, Maruša Klančišar in Julija Maurer, je zasedla odlično 2. mesto. Ekipo so za 3 točke prehiteli konkurenti z izlaške šole.

Ekipi Merjasci (kategorija A) se je tako uspelo uvrstiti na državno planinsko orientacijsko tekmovanje (SPOT), ki bo v nedeljo, 24. maja, na Rakitni.