Veseli december je za nami, spomini nanj pa so še vedno živi. Lepo nam je bilo, ko smo izdelovali voščilnice in okraske, krasili smrečico ter prepevali pesmi o zimi in dedku Mrazu. Zadnji šolski dan v letu 2014 nas je dobri mož tudi obiskal. Prisluhnili smo pravljici, ki nam jo je pripovedoval. Ob glasbi njegovih muzikantov smo zaplesali. Dedkovi škratki so nas razveselili z bonbončki. Druženje z dedkom Mrazom je bilo kratko. Poslovili smo se, ker je moral obiskati še veliko drugih otrok. Učenci drugega in tretjega razreda so se vrnili v svoje učilnice, prvošolčki pa smo šli v naš skupni prostor. V igralnici nas je čakalo prijetno presenečenje. Pod smrečico smo našli darilo. Kaj je bilo skrito v veliki škatli vemo samo prvošolčki. Dopoldne je hitro minilo. Razšli smo se s pesmico in z lepimi željami za prihajajoče leto 2015.