Slogan letošnjega leta je: IZBERITE TRAJNOSTNI LES ZA LJUDI IN PLANET. Učenci podružnične šole Čemšenik  se že dve leti malo več ukvarjamo z gozdom in biotsko raznolikostjo v naših gozdovih. V preteklem letu smo imeli na obisku gozdarja, v letošnjem letu smo mi odšli na obisk v Lovski dom Čemšenik. Tam so nas pričakali trije lovci in nam predstavili delo in obveznosti lovca. Poleg lovcev so nas pričakale tudi nagačene živali, ki jih najdemo v okoliškem gozdu. Presenečeni smo izvedeli, da poleg srnjadi, divjih prašičev lisic, zajcev, veveričk polhov, v naših gozdovih najdemo tudi muflone. Otroci so imeli veliko vprašanj in lovci so z veseljem odgovarjali. Ko smo se vračali proti šoli, smo se ustavili v gozdu, kjer smo izvedli različne dejavnosti. Učenci so naredili hišico za škratke, iskali so gozdi zaklad, igrali smo se veveričke, ki so skrile svojo ozimnico. Preživeli smo čudovit in razgiban prvi spomladanski dan.

(Skupno 16 obiskov, današnjih obiskov 1)