Po dolgem času smo imeli naravoslovni dan izven šole. Arboretum poznamo predvsem po cvetočih pomladnih tulipanih, tokrat pa smo ga obiskali, da bi se naučili o spolnem razmnoževanju rastlin. Gospa Aleša se je zelo trudila, da bi nam to čim bolj nazorno prikazala. Začeli smo v učilnici, po malici pa smo se odpravili po parku, mimo »doline Smrkcev«, spoznali pojme vetrocvetke, žužkocvetke, enodomne in dvodomne rastline, ponovili iglavce, si ogledali nekatere posebne drevesne vrste in še mnogo drugega. Zaključek v labirintu nam je bil res v veselje. Naučili pa smo se tudi pesmico o iglavcih, kajti če je ne bi znali, se ne bi vrnili domov. Takole pravi: »Smreka, jelka, bor, macesen – jou! Tisa, brin, cipresa – jou! Dokler ne boš tega znou, ne boš šou dumov!«

Šestošolci in učiteljice spremljevalke

(Skupno 51 obiskov, današnjih obiskov 1)