Prvošolci v oddelku podaljšanega bivanja smo se odločili, da tudi mi nekaj prispevamo k ohranjanju okolja in se aktivno vključimo v projekt EKO šole. Tako kot že v preteklem letu, smo se tudi letos odločili za recikliranje. Lani smo iz odpadnih hlačnih nogavic izdelali preprogo, letos pa smo uporabili stare bombažne majice. Iz njih smo izdelali blazinice za stole v igralnici in klopce na hodniku. Majice so nam z veseljem podarili učitelji in starši, učiteljica jih je ustrezno pripravila in delo se je začelo. Sprva smo le od strani opazovali, kaj je prišlo izpod rok učiteljice. Nato pa se je najprej opogumil prvošolec in takoj navdušil tudi druge – še posebej zato, ker je lahko naredil tudi blazinico za domov. Tudi učenci iz drugih oddelkov OPB so se nam z veseljem pridružili. Pri delu so nas z zanimanjem opazovali tudi starši in učitelji. Naša igralnica in hodnik sta dobila bolj mavrično podobo. Nekaj blazinic smo izdelali tudi za stojnico, na kateri smo zbirali prispevke za šolski sklad. Zelo veseli smo bili, ker so bile všeč tudi odraslim, saj so odkupili prav vse. Zdaj pa nas čaka še izdelava blazin za knjižnico. Branje ali poslušanje v krogu na tleh bo tako veliko bolj udobno in toplo.

Marinka Troha, učiteljica

 

(Skupno 165 obiskov, današnjih obiskov 1)