Prvošolci smo se v letošnjem šolskem letu lotili prav posebne naloge. Odločili smo se, da bomo po svojih najboljših močeh prispevali k čistejšemu okolju ter razvijali skrb za rastline in okolje, v katerem živimo. V okviru te posebne naloge smo se odločili, da pripravimo kompost, ki nam bo služil v različne namene: pomen razgradnje bioloških odpadkov za okolje, pridobivanje organskega gnojila. Najprej smo se pogovorili o tem, kaj je kompost in čemu je namenjen. Poudarili smo, kako pomembno vlogo imamo pri skrbi za okolje. Učiteljica nam je predstavila orodje, ki smo ga uporabljali pri delu , ter pokazala, kako se uporablja. Nato smo s sodelovalnim delom in obilo dobre volje napolnili naš prvi skupni kompost ter s tem pokazali, da tudi prvošolci zmoremo reševati pomembne naloge.

Marinka Troha in Anja Pavšek, učiteljici

 

(Skupno 172 obiskov, današnjih obiskov 1)