Ob slovenskem kulturnem prazniku smo se preizkusili v izdelovanju svoje prve knjige tudi mi, prvošolci, saj smo v začetku meseca februarja med drugim prebrali tudi knjigo z naslovom, O dečku, ki je pisal pesmi. Bralcem našega poročila zaupamo, da je bil ta deček dr. France Prešeren, največji slovenski pesnik. Nam, Slovencem, je posvetil Zdravljico in še mnogo lepih del.

Tako smo v roke prijeli prazne liste, prebudili možgane za ideje, zgrabili pisala, barvice, flomastre in ustvarjali… Veste, o čem vse je tekla beseda? O dinozavrih, sončnih dneh, avtomobilih, predvsem pa o zimskem veselju na snegu, saj smo ravno v teh dneh opazovali snežinke, ki so pobelile našo pokrajino.

Opazili pa smo tudi živali in se pogovorili o skrbi zanje. S skupnimi močmi smo sestavili pravo ptičjo hišico. Nekaj žebljev so zabile močne in previdne roke prvošolcev. Seveda vse pod učiteljičinem nadzorom.

Učenci in učiteljici OPB