Hip hura, cirkuška predstava,

tralala, zdaj bo pa zabava.

Tam je lev s petimi nogami,

pes in konj, morda pa tudi slon.

Lepa reč, poglejte strica klovna,

nos rdeč, čevlja pa kot čolna.

Ta te že v dobro voljo spravi,

En, dva, tri in že se vse smeji…

Tako smo si zapeli prvošolci zjutraj, ko smo prišli v šolo. Pravzaprav prvošolcev danes ni bilo v šolo, namesto njih so prišle razigrane pustne šeme.

Kot se spodobi, smo se šeme najprej predstavile in zarajale. Učilnicam so zavladali super junaki, živali, princese, pravljična bitja, nujna medicinska pomoč, športniki… Utrujeni od rajanja, smo se nato z veseljem posladkali s slastnimi krofi in se pogovorili o pomenu današnjega praznika.

Pust je namreč čas rajanja, veseljačenja, pustnih šem ter velikih in malih norčij. Je čas veselja ob pripravah na pomlad in čas, ko skriti za pustno šemo lahko povemo vse tisto, kar si drugače ne bi upali. Pust je čas, ko šeme prevzamejo oblast. Pustne šeme preganjajo starko zimo in kličejo pomlad.

Nato smo še sami izdelali pustne maske iz papirnatih vreč – kurente, klovne, robote, sove in še kaj.

Imeli smo se lepo in komaj čakamo, da se naslednje leto spet spremenimo v nove junake.

Prvošolci