OPZ Češmin v letošnjem letu praznuje že enajst let. Prve pubertetniške težavice so že mimo, postali so čisto zaresen pevski zbor. Za njimi je mnogo nastopov, ki so prinesli odmevne uspehe. Trikrat so sodelovali na regijskih tekmovanjih, kjer so se redno uvrščali med dobitnike zlatih in bronastih priznanj, leta 2007, pa so na državnem tekmovanju prejeli bronasto priznanje.

Češminčkom se na pevskih vajah dogaja marsikaj zanimivega, vmes pa tudi kaj zapojejo. Kaže, da njihovim glasovom »hribovski« zrak zelo koristi, saj je njihovo petje vedno ubrano in prijetno za ušesa.

V četrtek, 8. maja 2014 je potekala

OBMOČNA REVIJA PREDŠOLSKIH, OTROŠKIH IN MLADINSKIH PEVSKIH ZBOROV ZAGORJA OB SAVI 2014

»POJEMO POMLADI«

kjer so nastopili tudi naši Češminčki in zapeli pesmi z naslovi Po Koroškem, po Kranjskem, Hitro spat, Srečala sem dimnikarja.  Nastop so izvrstno izpeljali, zato jih je strokovni spremljevalec revije  g. Matjaž Vehovec predlagal za regijski nivo.

Bravo Češminčki!!!