Že deveto leto teče od ustanovitve športne prireditve »Žogarija«. Oče in vodja projekta je Slavko Sakelšek, gre pa za športne igre, v katerih sodelujejo ekipe šol občine, v katero »Žogarija« pride. Glavni moto prireditve je »fair play«, igre v katerih sodelujejo predvsem učenci nižjih razredov osnovnih šol pa so: nogometni turnir mešanih trojk, spretnostne igre (tudi mešane ekipe),kviz znanja, igra Tudi vi profesor (zabavna spretnostna igra, v kateri sodeluje en profesor ali profesorica), pevski ali plesni nastopi ter ustvarjalna delavnica (otroci lahko izdelajo inovativen izdelek). Zmagovalci občinskih tekmovanj se uvrstijo na finalno državno tekmovanje, zmagovalci tega pa imajo možnost nastopiti na meddržavnem srečanju (»Žogarija« obiskuje poleg Slovenije še Italijo, Avstrijo, Madžarsko, Bosno in Hercegovino, Hrvaško, Srbijo, Črno goro in Makedonijo). Dogodki se snemajo in so predvajani v obliki TV oddaj na RTV SLO in nekaterih regionalnih televizijah.

Organizatorji zagotavljajo kopico prijetnih trenutkov, zato je vredno zapisati še dan, uro in kraj dogodka: »Žogarija« pride v Zagorje v sredo, 21. maja ob 9. uri, na ploščad pred muzejem. Vabljeni. Mi pridemo…

 

Martin Koncilja

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)