Pri slikanju slike lahko barvne ploskve tudi lepimo. Tako izdelamo lepljenko. Pri tem lahko uporabimo različne materiale.

Pri pouku LUM na PŠ Čemšenik so učenci 3. in 4. razreda v petek, 9. 5., izdelovali rezanko, saj so barvne papirje rezali s škarjami. Skupaj smo najprej obnovili znanje o svetlih in temnih barvah s pomočjo barvnih listov. Svetle in temne barve smo iskali tudi na naših oblačilih, v naravi in okolju. Učenci so izdelek naredili s sodelovalnim učenjem. Najprej smo bele liste zložili na tla in nanje narisali reko. Nato si je vsak učenec izbral en list in ga zapolnil z barvnimi ploskvami. Učenci so na svojih slikah dodali še obrežje, drevesa, nasipe, ceste itn.

Vse dele reke smo na koncu sestavili v celoto na tleh učilnice. Ogledali smo si posamezne dele reke in jih vrednotili po dogovorjenih kriterijih. Celotno sliko smo nato obesili na steno v učilnici.

GALERIJA SLIK:

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)