To je Katja. Na pogled povsem običajna deklica s svetlo oranžnimi lasmi, majhnim noskom in velikimi rjavimi očmi.

Katja obiskuje tretji razred osnovne šole in obožuje sadje. Vendar pa ima prav posebno skrivnost. Ker tako obožuje sadje, se ji enkrat na mesec prikaže duhec, ki ji prinese magičen kos sadja, vsak mesec drugačnega. Ko pa ga poje, se znajde v čudežni deželi, kjer je danes prav vse narejeno iz lubenice. Komaj je vanjo ugriznila prvič, že se je znašla na velikem oblaku lubenice, pod njo pa je bil svet, ki ga lahko tudi poje. Hišice so bile zgrajene iz gromozanskih lubenic z vrati in okni iz pečk. Tudi njena obleka se je obarvala v rdečo, ob robu v zeleno, na sredino pa so se zarisale črne peške. Vse se ji je zdelo kot običajno, dokler ni zagledala pisma, ki je ležalo na oblaku zraven nje. Duhec ji je dal posebno nalogo, saj jo bodo v čudežni deželi obiskali prav posebni gostje. Naloga pravi, naj pripravi različne jedi iz lubenice, ki jih bo postregla gostom.

Prišla pa mi je na uho novica, da naj bi naše kuharice pomagale Katji pripraviti jedi, in tudi to, da smo ti posebni gostje prav mi. Učenci, učitelji in zaposleni na naši šoli. Predlagam, da se zdaj poslovimo in odhitimo v čudežno deželo, kjer so že pripravljene jedi iz lubenice. Ker pa vi ne veste, kje se nahaja ta čudežna dežela, vas bo namesto duhca tja peljal kar vaš učitelj. Želim vam dober tek in pozdravite Katjo, ko jo srečate v čudežni deželi.

Julija Sluga, 8. c

(Skupno 72 obiskov, današnjih obiskov 1)