MLADI PLANINCI!

K planinskemu krožku (RaP) vabimo v tem šolskem letu vse, ki:

• ste učenci od 2. do 9. razreda OŠ Ivana Skvarče,
  • radi koristno preživljate prosti čas, se gibate v naravi, imate veselje do pohodništva in druženja z vrstniki s sosednjih šol,
  • imate dovolj kondicije za daljše pohode,
  • imate primerno opremo (oblačila in pohodno obutev) za varno hojo v hribe in gore,
  • nimate zdravstvenih težav oz. bolezni, ki bi vas ovirale na pohodih,
  • imate proste sobote (kajti izleti so ob sobotah).

V preteklih dveh šolskih letih smo pohode izvajali predvsem v bližnji okolici šole, po Zasavskih hribih. Zdaj pa je čas, da zopet raziščemo nove planinske poti, širom Slovenije.

Če se odločiš za naš krožek, morajo starši izpolniti in podpisati prijavnico, ki jo dobiš pri mentorici Simoni Grobin, ali pa si jo natisnete doma (prijavnico najdeš TUKAJ). Prijavnico je treba vrniti do petka, 9. 9. 2022, razredniku ali enemu od mentorjev. Prvi pohod je predviden v soboto, 17. 9. 2022. Super, kajne?

Učenci, ki bodo obiskovali krožek, dobijo za vsak izlet vabilo z vsemi potrebnimi informacijami o izletu (opis poti, čas hoje, oprema, stroški izleta …). Prijaviti se je treba še na vsak izlet posebej!

Planinski krožek je povezan tudi s stroški prevoza. Cene so različne, odvisno od vrste prevoza (vlak/avtobus) in relacije (krajša/daljša).

Izlete organiziramo v sodelovanju s Planinskim društvom Zagorje in njihovimi planinskimi vodniki.

Mentorji: Simona Grobin in Katja Borštnar