JSKD OI DRAVOGRAD je tudi letos v sodelovanju z Javnim zavodom Dravit in ZKD objavil razpis za mlado pesniško olimpijado, letos že 11. po vrsti. Natečaj je namenjen promociji poezije in širjenju literarne kulture med osnovnošolci. Cilj natečaja je mlado poezijo predstaviti širši javnosti. Tema letošnjega pesnikovanja – NASMEH. Lepo ga je dobiti ali pokloniti, saj nam lahko v teh težkih časih polepša dan.

Nasmeh je vzbudil pesniški navdih tudi pri učencih naše šole. Na natečaj smo poslale več pesmi in naši učenci so bili tudi med nagrajenimi.

V prvi kategoriji (učenci od 1. do 3. razreda) je 1. mesto osvojila učenka 3. razreda PŠ Čemšenik, Aleksandra Tori (mentorica Petra Rome), 2. mesto pa učenka 2. b razreda matične šole, Sakiba Pjević (mentorica Neja Korbar).

V drugi kategoriji (učenci od 4. do 6. razreda) je 3. mesto osvojila učenka 6. c, Rebeka Prošt, v tretji (učenci od 7. do 9. razreda) pa prav tako 3. mesto učenka 7. c, Lana Aisha Kozolić (mentorica obeh Darja Murn).

Predvidena je bila zaključna prireditev z branjem nagrajene poezije v dvorcu Bukovje v Dravogradu, a je na žalost zaradi zdravstvenih razmer odpadla. Nagrajenci so priznanja in nagrade dobili po pošti.

Nagrajene pesmi si lahko preberete spodaj.

Čestitke vsem nagrajenkam in veliko ustvarjalnosti še naprej!

Darja Murn

SMEH

Smeh je dober za sanje

in vsem daje upanje.

Ko se smejim,

si pesmice po glavi vrtim.

Poskusi, to ne boli – da bil bi zdrav,

smej se vsak dan.

 SAKIBA PJEVIĆ, 2.b

Nasmeh

Naš nasmeh polepša dan,

včasih tudi je zaman.

Všeč mi je, ko se prijatelji smejijo,

saj mi srečo podarijo.

Pod masko skrivam svoj nasmeh.

Kako naj jim kaj dam?

Masko spravim, se zasmejem,

srečo s tem podarim.

Oči se mi zasvetijo na sončni dan

pri nekaterih je zaman.

ALEKSANDRA TORI, PŠ Čemšenik

Super moč nasmeha                                                                 

Nasmeh podari toplino –

prijateljsko bližino.

Če se nasmejiš,

ničesar ne zagrešiš.

Vsak se smeje,

saj pri smehu ni meje.

Ko se ti posebna oseba nasmeji,

gredo stran vse skrbi!

Zjutraj vstaneš

in mami objameš.

Ona ti nasmeh podari,

z veseljem se v nov dan pohiti.

Nasmeh se zdaj skriva,

zaradi korone ga maska zakriva.

LANA AISHA KOZOLIĆ, 7.c

Nasmeh skozi dan

Za dobro jutro babici –

nasmehnem se kot sonce jutranje..

Popoldne grem na sprehod –

nasmehnem se kot roža v travici.

Zvečer v postelji pred spanjem –

nasmehnem se kot zlata zvezdica.

Ponoči sanjam sladke sanje –

nasmehnem se kot mavrica.

REBEKA PROŠT,6.c

Zapisala: Darja Murn

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)