Prejšnji teden je bil pred šolo parkiran gasilski tovornjak. Ne, na naši šoli ni gorelo. Petošolci se pri pouku gospodinjstva učijo o nesrečah, ki se lahko pripetijo doma. Poleg ureznin, padcev, opeklin in podobnih poškodb, ki se lahko kaj hitro pripetijo, pa lahko v stanovanju pride tudi do požara. In kdo drug bo znal učencem o požaru in ravnanju ob požaru povedati  največ kot sam gasilec. Obiskali so nas gasilci iz PGD Zagorje mesto. Prvoten namen je bil, da bi se učenci tudi sami preizkusili v gašenju manjših požarov, ampak nam jo je vreme zagodlo z naravnim gasilnikom – dežjem. Uro smo torej  izvedli v razredu, kjer so učenci najprej spoznali osnovno gasilsko opremo, poudarek pa je bil na ročnih gasilnih aparatih – kako jih uporabljamo, za gašenje česa so namenjeni. Ogledali smo si tudi nekaj videoposnetkov, v katerih je prikazano, kako hitro se požar razširi iz majhne iskrice do goreče sobe. Presenečeni smo bili, kako hitro lučka na novoletni smrečici zaneti požar, ki v nekaj minutah zajame celo sobo. Ob vsem tem smo se pogovarjali o tem, kako v takem primeru ravnati. Večkrat smo poudarili, da je na prvem mestu naša varnost. Spoznali smo tudi različne načine ukrepanja gasilcev v primeru požara. Učenci so bili zelo vedoželjni in so gostom postavljali konkretna in zanimiva vprašanja in na podlagi odgovorov verjamem, da so se naučili tudi marsikaj novega. Obisk je bil zanimiv, učenci so bili nad uro navdušeni in prav mogoče je, da se bo v prihodnje kdo opogumil in postal gasilec.

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)