Notranjski regijski park je v okviru projekta LIFE Stržen v letošnjem šolskem letu razpisal natečaj z naslovom Prihodnost našega planeta. Namenjen je bil otrokom in mladim (od 2 do 18 let), tokrat na temo našega čudovitega planeta, ki je naš edini dom, pa z njim ne ravnamo vedno tako in ga prepogosto jemljemo za samoumevnega in večnega. 

Šestošolci smo sodelovali v literarnem delu natečaja (za učence 2. triade) s stripi in poezijo. Ta teden nas je razveselila pošta z rezultati. Patricija Škrabar iz 6. c je osvojila 2. mesto in praktično nagrado – najem dveh kanujev za vožnjo po Cerkniškem jezeru.

Priznanja so prejeli tudi Taja Hudi, Eva Domadenik in Aljaž Guček za sodelovanje.

Vsem velja spodbuda za ustvarjalno pisanje tudi vnaprej, Patriciji pa iskrene čestitke ter mirno in udobno plovbo po enem največjih presihajočih jezer v Evropi.

Galerijo vseh del in seznam zmagovalcev si lahko ogledate na naslednji povezavi: https://life.notranjski-park.si/sl/literarni-natecaj-20202021/

Mentorica Darja Murn

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)