Učenci PŠ Čemšenik so v začetku letošnjega leta tekmovali na likovnem natečaju Brez kmeta ni hrane, ki ga je organizirala Zveza slovenske podeželske mladine v sodelovanju z Zelenimi dolinami. Učenec Tristan Šmid je v kategoriji 3. in 4. razredov zasedel 3. mesto. Prav posebno nagrado pa so si prislužili tudi ostali učenci naše šole, in sicer izvedbo delavnice na nadomestnem terminu tradicionalnega slovenskega zajtrka. Obiskali sta nas članici podeželske mladine in nas razveselili z interaktivno in izkušenjsko naravnano delavnico na temo tradicionalnega slovenskega zajtrka. Veliko novega smo spoznali o čebelah, medu, si od blizu pogledali satje, različne vrste medu, videoposnetek o pripravi masla in spoznali kravo Beti.

Za konec smo si izmislili tudi pesem in ples o pripravi masla in ju predstavili ostalim. Preživeli smo zelo zanimivo in prijetno dopoldne.

Nazdravili smo s kozarcem mleka iz Sheme šolskega mleka.

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)